Airdrop Avcıları Dikkat: Solana Tabanlı Platform Harekete Geçti!

Solana Perpetual DEX Zeta Markets son zamanlarda kripto kasabasının sıcak konusu olarak ortaya çıktı. DEX, bir airdrop planlarını açıkladı, ardından bir IEO (İlk Borsa Teklifi) ve coin’i ZEX için büyük listelemeler yaptı. Bu tarihçeler, toplu olarak, projenin daha geniş kripto pazarında önemli bir ilgi görmesine yardımcı oldu. Şimdi ZEX coin’in yaklaşan airdrop’unu, devam eden IEO’sunu ve yakın zamanda açıklanan listelemelerine bir göz atalım.

Solana tabanlı Zeta Markets’ten ZEX airdrop hamlesi

Erken stakerlar, token üretiminden 28 gün sonra dağıtılan 2. Aşamada kalan %2’lik kısmı almaya hak kazanır. Kilitli token miktarlarına ve stake süresine bağlıdır. Dolayısıyla, uygun alıcıların kendilerine tahsis edilen airdrop tokenlarını talep etmek için 90 günleri vardır. ZEX, Zeta ekosisteminde yönetişim, stake ödülleri ve teşvikler dahil olmak üzere birçok işleve hizmet eder. Ethereum’da Curve Finance’in öncülük ettiği bir oy-emanet modeli kullanır. Token sahipleri, oylama güçlerini artırmak için ZEX tokenlerini belirli bir süre için kilitlerler. Bu mekanizma, projeye uzun vadeli bağlılığı ve katılımı teşvik eder.

Ayrıca ZEX, Solana’da “DeFi Katman 2″ olarak tanımlanan Zeta X için yerel gas tokenı ve teşvik mekanizması olarak işlev görüyor. Zeta X, 2025’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen main-net’iyle on-chain merkezi borsa (CEX) benzeri bir performans sunmayı hedefliyor.

ZEX token airdrop hakkında daha fazla bilgi

ZEX token arzının %30’u, her dönemden sonra 28 günde bir Zeta yatırımcılarına dağıtılan devam eden ticaret teşviklerine tahsis edildi. İlk “Genesis Epoch”, 25 Temmuz’a kadar sürecek. Ayrıca proje, alım satım ödülleri olarak 8 milyon ZEX token dağıtacak.

2021 yılında kurulan Zeta Markets, DeFiLlama verilerine göre 16,8 milyon dolarlık toplam kilitli değere sahip olarak kısa sürede Solana’nın en büyük türev borsalarından biri haline geldi. Platform, aylık 125.000’den fazla aktif kullanıcıyı çekmeyi başardı. Böylece, kümülatif işlem hacminde 10 milyar doların üzerinde kolaylık sağladığını iddia ediyor.

Başlıca ZEX Listeleri

Eş zamanlı olarak, dünyanın dört bir yanından tanınmış kripto borsaları, bu arada ZEX coin listelemesini desteklemek için resmi açıklamalar yaptı. KuCoin, platformunda ZEX/USDT paritesini listelendiğini, mevduatların açık olduğunu ve işlemlerin 27 Haziran TSİ 13:00’da başladığını açıkladı. Benzer şekilde, BitMart da aynı işlem paritesini, aynı tarih ve saatte başlayan mevduat açık ve ticaret ile ortaya çıkardı. Ayrıca, ByBit kripto borsası da ZEX coin’i listelemek için aynı planları ortaya koydu. Toplu olarak, bu tarihler Solana tabanlı ZEX token için muazzam bir umut ışığı yakıyor. Kripto piyasası meraklıları yatırım fırsatları için kriptoyu ölçmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x