Popüler Analist Açıkladı: Altcoinler Satılmalı mı Tutulmalı mı?

Başarılı tahminleriyle piyasada kendisine bir yer edinen kripto analisti Michaël van de Poppe, piyasadaki son düşüşü değerlendirdi. Van de Poppe, 2024 Mayıs’tan bu yana tamamen altcoinler için yatırım yapıyor. Kripto para piyasasının oynaklığı göz önüne alındığında bu stratejinin riskli olduğunu kabul ediyor. Ancak analist, yatırımcıları mevcut satışlara rağmen altcoinlerini ellerinde tutmaya çağırıyor.

Fiyatlar düşerken altcoinler satılmalı mı?

Popüler analist Michaël van de Poppe, son analizinde, bir altcoin portföyüne sahip olmanın inişli çıkışlı deneyimini tartışıyor. Analist, birçok altcoinin düşüşe geçmesine rağmen, önemli kazançlar için potansiyelin devam ettiğinin altını çiziyor. Böylece, öngörülemeyen piyasa iyileşmelerini vurguluyor. Van de Poppe, “Kripto duyarlılığı bir günde değişebilir ve sadece birkaç hafta içinde bir boğa piyasası olabilir. Dolayısıyla asıl soru oyun planının ne olacağı?” diyor.

Analist, büyük altcoinlerin bile kötü performans gösterdiğine dikkat çekiyor. Bir başka yerde Daan Crypto takma adlı analist çoğu altcoinin %40 ila %90 arasında düşüş gösterdiğini kabul ediyor. Örneğin, altcoinler içinde lider konumda olan Ethereum %10’un üzerinde kayda değer kaybetti. Chainlink %26’lık bir gerileme gördü. Wormhole gibi bazı yatırımlar geçtiğimiz ay %40’tan fazla düşüşle önemli kayıplar yaşadı.

ETH, LINK, W Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

Analist Aylo: Altcoinler için alım yapmak adına en iyi yer burası!

Bu aksiliklere rağmen Van de Poppe ve Aylo gibi analistler bu stratejiye güvenmeye devam ediyor. Hatta piyasa toparlandığında daha iyi performans göstereceğine inandıkları eski altcoinleri yenileriyle değiştirerek riske maruz kalma oranını artırdılar. Aylo, “2023’ün ortalarından bu yana altcoinler için alım yapmak adına en iyi yer burası. Bir süre daha bu bölgede kalacağımız için sabırlı olmamız gerekiyor. Kesinlikle, panik satışı için iyi bir yer gibi görünmüyor,” diyor.

Van de Poppe: Bence pozisyonunuzu korumayı düşünmelisiniz!

Önceki bir ayı piyasası sırasında Van de Poppe, Polygon, Phantom ve Ferosity’ye yatırım yaptığını açıkladı. Bu altcoinler başlangıçta bir gerileme yaşadı. Ancak sonunda, özellikle başlangıç değerinin 95 katına çıkan Ferosity’den büyük getiriler elde etti. Analist, başarısını piyasa döngülerini anlamasına ve zor zamanlara dayanma direncine sahip olmasına bağlıyor. Van de Poppe ileriye baktığında Ethereum’u daha geniş piyasa için önemli bir gösterge olarak görüyor. Ethereum ivme kazandığında, bunun daha geniş bir altcoin sezonunu tetikleyeceğini öngörüyor.

Bu nedenle Van de Poppe, yatırımcılara uzun vadeli bir bakış açısını korumalarını ve düşüş dönemlerinde satış yapma dürtüsüne direnmelerini tavsiye ediyor. Bu bağlamda Van de Poppe, altcoinler için şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Bence pozisyonunuzu korumayı düşünmeli ve mümkünse biriktirmeye devam etmelisiniz. Pozisyonunuzu biriktirmeye devam etme kabiliyetiniz varsa, o zaman bu aynı zamanda çelik gibi güçlü olduğunuzu göstermeniz gereken bir dönem.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x