Rusya: Fidan ve Lavrov, Moskova’da bir araya gelecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un başkent Moskova’da görüşmelerde bulunacağını açıkladı. Reuters’ın Rusya devlet ajansı TASS’tan aktardığına göre, Zaharova, söz konusu görüşmenin ‘en yakın gelecekte’ gerçekleşeceğini söyledi.

HAKAN FİDAN KİEV’E GİTMİŞTİ

Fidan, 25 Ağustos Cuma günü Ukrayna’nın başkenti Kiev’e giderek burada Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Dışişleri Bakanı Dimitro Kuleba ile bir araya gelmişti.

Görüşmeye ilişkin Zelenskiy’nin X hesabından yapılan açıklamada, “Bir dizi önemli konuyu görüşmek üzere Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın kabul ettim. Küresel Barış Zirvesi ve Barış Formülü için hazırlıklar, Rusya’nın Karadeniz tahıl koridoruna yönelik tehditleri… Türkiye’ye Ukrayna’ya olan tutarlı ve devamlı desteği için teşekkür ederim” denilmişti.

KREMLİN’DEN ‘ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ’ AÇIKLAMASI

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yaptığı davetle ilgili soruya yanıt vermiş, Putin’in Erdoğan ile Türkiye’de yapması beklenen görüşmenin ‘yakın zamanda’ olacağını belirtmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x